רשלנות רפואית באבחון סרטן

אנו בעלי ניסיון מוכח ואיכותי בניהול
תיקי רשלנות רפואית רבים ומגוונים העוסקים באבחון סוגי סרטן.

אנחנו במשרד עורכי הדין-אסף אודיז, עוסקים ומתמחים בניהול תיקי תביעה שעניינים בגין רשלנות רפואית באבחון סרטן, ובשורות הבאות ריכזנו עבורכם מידע כללי אודות תחום זה.

מחלת הסרטן המהווה את גורם התמותה העיקרי ברחבי העולם, היא למעשה הגדרה כללית למחלות שונות כגון: סרטן הערמונית, סרטן השד, סרטן הריאה, סרטן העור, סרטן צוואר הרחם ועוד.

בכל סוגי הסרטן, שלב אבחון וגילויה המוקדם של המחלה יכול להשפיע בצורה מכרעת על הצלחת הטיפול וסיכויי ההחלמה, וכפועל יוצא מכך, כל השתהות או התעלמות מצידו של הגורם הרפואי המטפל מהפניית המטופל לתסמינים מחשידים המחייבים סדרת בדיקות ובירורים מקיפים בנוגע להימצאותה של מחלת הסרטן בגופו של המטפל, עלולה להוות עילה להגשת תביעת רשלנות רפואית באבחון סרטן.

טעות באבחון סרטן

איחור באבחון סרטן

רשלנות רפואית באבחון סרטן

באמצעות אבחון מוקדם ומדויק של מחלת הסרטן, ניתן להתמודד עם מחלת הסרטן ואף לשפר את סיכויי ההחלמה באמצעות התאמת הטיפול הרפואי הנכון. מנגד, חוסר אבחון או אבחון מאוחר של המחלה עלול להוביל להחרפת המצב הרפואי ואף לאבדן סיכויי ההחלמה.
רשלנות רפואית באבחון סרטן נובעת בין היתר בגין איחור מהותי באבחון המחלה, בטעות באבחון ובאי גילוי גרורות אשר נשלחו מהאיבר הסרטני ליתר חלקי הגוף. ישנם מקרים בהם הרשלנות הרפואית באבחון סרטן נובעת כתוצאה מהתעלמות מתלונותיו של המטופל בנוגע לכאבים האמורים לעורר חשד בשלב המקדים. כמו כן, ישנם מקרים בהם לא נערכת למטופל בדיקת רקע מקיפה הבוחנת את ההיסטוריה המשפחתית והתורשתית שלו בנוגע לסיכויו לחלות במחלת הסרטן.

 

איחור באבחון סרטן 

איחור באבחון סרטן הוא למעשה רשלנות רפואית בגילוי סרטן. ולפני שנדבר על ההשלכות המשפטיות, חשוב להדגיש את הבעיה הבריאותית שעומדת כאן על הפרק. 

סרטן היא מחלה המתפתחת בהדרגה, ולעתים במהירות. בכל יום שעובר נוספים עוד תאים סרטניים, ועולה הסבירות להיווצרות גרורות של המחלה. 

גידול יכול להתחיל באיבר מסוים בגוף, וכאשר הוא מתגלה בזמן ניתן להוציא אותו בטיפול נקודתי יעיל. אך רשלנות רפואית באבחון סרטן יכולה לגרום למצב שבו הגידול לא יתגלה. וכך תאים סרטניים יתפשטו בגוף. מצב כזה יביא להחמרה במצבו הבריאותי של המטופל, הארכת משך הטיפול וצורך בהליכים מורכבים יותר על מנת להילחם במחלה. והחדשות הרעות, יתכן כי מדובר בשלב שבו הרפואה אינה מסוגלת לטפל בבעיה. 

מקרים שכאלו הם כמובן עילה להגשת תביעת רשלנות רפואית בגילוי סרטן.  יש צורך בבדיקה משפטית ורפואית של נסיבות המקרה, על מנת לקבוע האם הרופאים אכן פעלו ברשלנות. רק עו“ד רשלנות רפואית סרטן מביא איתו את הניסיון הדרוש למקרה משפטי מורכב שכזה. 

רשלנות רפואית סרטן צוואר הרחם

רשלנות רפואית סרטן צוואר הרחם

רשלנות רפואית באבחון סרטן יכולה להתרחש בכל סוג של גידול סרטני. אך המקרה של סרטן צוואר הרחם מדגיש לנו את החשיבות של גילוי מוקדם, ואת ההשלכות הפוטנציאליות של איחור באבחון סרטן. 

כמו כל סוגי הסרטן הוא מתפתח בהדרגה. הרפואה מזהה מצב אותו היא מכנה מצב טרום סרטני, קל או קשה. זיהוי המצב הטרום סרטני הוא המצב האידאלי, מצב המאפשר טיפול יעיל ומהיר. כאשר הבעיה אינה מתגלה בזמן, הוא הופך לסרטן חודרני בעל קצב התפשטות מהיר עם סיכויי החלמה נמוכים יותר. 

המצב הטרום סרטני הוא לא בהכרח מצב הגורם לתסמינים, ולכן חשוב לבצע בדיקות סקר. באחריות הרופאים לזהות את קבוצות הסיכון, ולהפנות לביצוע הבדיקות הדרושות. 

התעלמות מתסמינים, אי הפנייה לבדיקות ואף פענוח שגוי, כולם נכנסים תחת המטרייה של רשלנות רפואית סרטן צוואר הרחם. אך גם בטיפול עצמו עשויים להתרחש כשלים כתוצאה מרשלנות רפואית. 

על פי נתוני משרד הבריאות, כאשר סרטן צוואר הרחם מתגלה בשלב הטרום סרטני, סיכויי ההחלמה עומדים על 95%. אך הם פוחתים משמעותית כאשר הוא מתגלה בשלבים מאוחרים יותר, וזו החשיבות הגדולה של אבחון מוקדם. 

רשלנות רפואית בגילוי סרטן

טעות באבחון סרטן

בעוד ישנם מקרים בהם מדובר באבחון מאוחר של סרטן, מקרה מסוכן לא פחות הוא טעות באבחון לא נכון. למשל יתכן כי הרופאים פירשו את התסמינים בצורה לא נכונה והאמינו כי מדובר במחלה אחרת, או טעות בזיהוי סוג הסרטן. טעות באבחון סרטן מובילה לטיפול לא מתאים – המטופל עשוי לקבל תרופות ולעבור הליכים רפואיים שאינם נחוצים, בעוד המחלה שממנה הוא סובל רק הולכת ומחמירה.

טעות באבחון היא לא בהכרח רשלנות רפואית בסרטן. לא תמיד קל לאבחן סרטן, אך השאלה שעומדת על הפרק היא האם הרופאים ביצעו את הבדיקות הנדרשות בהתאם למה שמצופה מהם, או מיהרו לקבוע מסקנות נמהרת.

 

רשלנות רפואית באבחון סרטן

רשלנות בטיפול בסרטן

רשלנות רפואית בסרטן יכולה לבוא לידי ביטוי גם בטיפול עצמו. למשל מקובל להשתמש בהליכים כירורגיים על מנת להוציא גידולים סרטניים. וכאן יכולים להיות מקרים שונים של רשלנות רפואית בניתוח. בנוסף יש אינספור תרופות בהן משתמשים, ויכולות להתעורר גם בעיות של רשלנות רפואית בתרופות.

אבחון מאוחר של סרטן ריאות – מקרה לדוגמה בקישור.

עו"ד רשלנות רפואית סרטן

סרטן צוואר הרחם הוא רק אחד מסוגי הסרטן, ולצערנו ישנם עוד סוגי סרטן נוספים היכולים לפגוע בנו, נשים וגם גברים. בין סוגי הסרטן השכיחים ניתן להזכיר את סרטן השד, סרטן הריאות, סרטן המעי הגס, סרטן הקיבה וסרטן הכבד. אך ישנם גם עוד סוגים נוספים היכולים לפגוע בכל אחד מאיתנו. 

במדינת ישראל שירותי בריאות מתקדמים, ושיעורי התחלואה הנמוכים בסרטן צוואר הרחם (בהשוואה לעולם) הם אחת ההוכחות לכך. אך למרות עבודתם הטובה של הרופאים, הם אינם חפים מטעויות, ולצערנו אכן ישנם מקרים של רשלנות בתחום הרפואה. 

אמנם עורך הדין עובד בשיתוף פעולה עם רופאים אונקולוגיים, והם אלו הנותנים חוות דעת רפואית לצורך הגשת תביעה משפטית, אך הוא עדיין נדרש לידע רפואי רב. תביעות מסוג זה נמצאות על קו התפר בין רפואה למשפט, וזוהי אחת הסיבות למורכבותן המשפטית. 

עו"ד רשלנות רפואית סרטן אינו מתיימר להיות מומחה לעניינים רפואיים, אך הוא בהחלט נדרש לידע רב והבנה בהליכים רפואיים, נהלי קופות החולים ומשרד הבריאות, סוגי טיפולים ועוד.

לא כל עורכי הדין העוסקים בתחומי הנזיקין עוסקים גם בתביעות רשלנות רפואית. ולא כל אלו המוכנים לקחת תיקים מסוג זה, אכן מביאים איתם את הניסיון הדרוש. 

עוד רשלנות רפואית סרטן

עורך דין רשלנות רפואית

סרטן היא אחת המחלות הקשות ביותר איתן אדם יכול להתמודד במהלך חייו, זוהי התמודדות רפואית ונפשית כאחד. ולא רק עבור החולים, מחלת הסרטן היא אחד האתגרים הגדולים ביותר עבור הרפואה המודרנית. אנו חיים בתקופה שבה אנו יכולים ליהנות משירותים רפואיים מתקדמים. לאחר עשרות שנים של מחקר פותחו הליכים רפואיים רבים ותרופות, וההצלחות של הרופאים בתחום הן גדולות מאוד.
עבודתם של הרופאים מוערכת ומצילה חיים. אך יחד עם זאת הם אינם חפים מטעויות. על הרופאים לפעול על פי הסטנדרטים המקובלים. הם צריכים להיות קשובים לתסמינים, להפנות את הרופא לביצוע הבדיקות הנחוצות ולבצע את כל ההליכים ברמת המיומנות הדרושה והזהירות. במלחמה נגד הסרטן, לפעמים ישנן הצלחות ולפעמים ישנן כישלונות – אך כישלון אינו מעיד בהכרח על רשלנות רפואית.

איחור באבחון סרטן

תביעות רשלנות רפואית בסרטן

במהלך השנים הענקנו ייעוץ וליווי משפטי לחולי סרטן ובני משפחותיהם. נתקלנו במקרים רבים של אבחון וטיפול רשלני. לעתים זהו אבחון מוטעה של סוג הגידול, אי זיהוי של גרורות, התעלמות מהיסטוריה משפחתית ועוד. כל כשל באבחון ובטיפול משפיעה לרעה על סיכויי ההחלמה.
במידה והוכחה רשלנות רפואית בטיפול בסרטן, מגיעים לחולה (ולעתים גם לבני משפחתו) פיצויים. הפיצויים אינם יכולים לתקן את מצבו הבריאותי או את האבדן, אך הם בהחלט יכולים לסייע לצורך רכישת תרופות וטיפולים יקרים שאינם סל הבריאות, וצרכים שונים של המשפחה המתמודדת עם האבדן. הנזק הוא לא רק רפואי, זו עשויה להיות גם פגיעה בפרנסת המשפחה.

במסגרת הסיוע המשפטי, עו“ד רשלנות רפואית נלחם למענכם ועושה את הכל על מנת להשיג את הפיצויים המרביים עבור הנזק והעוול שנגרם לכם.

 

מומחים לרשלנות רפואית

כאשר ישנו חשש של רשלנות רפואית באבחון סרטן, יש לפנות אל עורך דין מומחה לרשלנות רפואית על מנת לבדוק את התיק הרפואי ונסיבות המקרה. במידה ונראה כי אכן מדובר בהתנהלות רשלנית, ניעזר בחוות דעת של רופא ממומחה ונלווה אתכם בהליכים המשפטיים של הגשת תביעת פיצויים ברשלנות רפואית.
משרד עורכי דין אסף אודיז רכש ניסיון רב בכל סוגי התביעות הרפואיות. מזה למעלה מ 13 שנים אנו מתעסקים בתביעות רפואיות. זהו תחום העיסוק העיקרי שלנו והניסיון שלנו עושה את ההבדל. אתם מוזמנים לעקוב אחר ערוץ היוטיוב שלנו לתכנים מעניינים בנושא.

רשלנות רפואית באונקולוגיה

רשלנות רפואית באונקולוגיה היא אינה דבר שתרצו לפגוש. ואם נדייק, גם איננו מייחלים לפגישה עם רופא אונקולוג. תחום האונקולוגיה הוא התחום העוסק בגידולים, ובפרט מחלת הסרטן; מחלה שכולנו מקווים לא לפגוש. לקוח/ה מבקש שיחזרו לטלפון לשיחה עכשיו אך לצד איחולי

רשלנות רפואית סרטן כיס השתן

רשלנות רפואית סרטן כיס השתן אינה אמורה להתרחש. ובמידה והתרחשה היא יכולה לפגוע במטופל בצורות שונות, וזוהי כמובן עילה להגשת תביעת רשלנות רפואית סרטן שלפוחית השתן. לקוח/ה מבקש שיחזרו לטלפון לשיחה עכשיו הרשלנות יכולה להיות רשלנות רפואית באבחון סרטן שלפוחית

רשלנות רפואית סרטן הלבלב

רשלנות רפואית סרטן הלבלב יכולה להיות כל סוג של רשלנות במהלך הטיפול, אך בדרך כלל החשש הוא כי מדובר במקרה של רשלנות רפואית באבחון סרטן הלבלב. לקוח/ה מבקש שיחזרו לטלפון לשיחה עכשיו לצערנו ישנם מקרים רבים בהם המחלה מתגלה בשלב

רשלנות רפואית באבחון סרטן הערמונית

רשלנות רפואית באבחון סרטן הערמונית עלולה לגרום לנזק כבד. אבחון מאוחר של גידול סרטני, פירושו מתן טיפול בשלבים מאוחרים ומתקדמים של המחלה. דבר המקשה על הטיפול ומגביר את הסיכוי לגרורות מסוכנות. בעוד הדברים הללו נכונים באופן כללי לגבי כל סוג

רשלנות רפואית באבחון סרטן המעי הגס

רשלנות רפואית באבחון סרטן המעי הגס מביאה להחרפת המחלה ופוגעת בסיכויי המחלה. במקרים של אבחון מאוחר נדרשים טיפולים משמעותיים יותר, כמו כריתת המעי הגס. במידה ונגרם נזק כתוצאה מאבחון מאוחר, ניתן לתבוע פיצויים במסגרת תביעת רשלנות רפואית סרטן המעי הגס.

רשלנות רפואית סרטן צוואר הרחם

רשלנות רפואית סרטן צוואר הרחם היא בדרך כלל טעות באבחון סרטן צוואר הרחם. אך כמובן שיכולה להיות רשלנות גם בשלבים הטיפוליים. כמו כל סוגי הסרטן ישנה חשיבות גדולה לאיתור מוקדם. לסרטן צוואר הרחם נטייה לשלוח גרורות לאיברים שונים בגוף, דבר

רשלנות באבחון סרטן

רשלנות באבחון סרטן פוגעת באופן מהותי ביעילות הטיפול והצלחתו. על פי האגודה למלחמה בסרטן, מידי שנה מאובחנים בישראל כשלושים אלף מקרים חדשים של סרטן. ומידי שנה כ 11,000 נפטרים מהמחלה. על פי האגודה למלחמה בסרטן ניתן להפחית את שיעור התמותה

רשלנות רפואית באבחון סרטן

רשלנות רפואית באבחון סרטן היא אחד המקרים האפשריים של רשלנות רפואית. במאמר זה נרצה להסביר בקצרה מהי רשלנות רפואית, ולהסביר על הנושא בהקשר של מחלת הסרטן. המידע מובא בפניכם לצורך ידע כללי, ואינו תחליף לייעוץ עם עורכי דין רשלנות רפואית.

רשלנות רפואית באבחון סרטן הדם

רשלנות רפואית באבחון סרטן הדם עלולה לפגוע ביעילות הטיפול. ישנם סוגים שונים של סרטן הדם, וההתמודדות איתם מאתגרת את עולם הרפואה. כמו תמיד אבחון מוקדם מסייע לייעל את הטיפול. ולא רק אבחון מוקדם, זהו חייב להיות אבחון מדויק. ישנם סוגים

רשלנות רפואית באבחון סרטן השד

רשלנות רפואית באבחון סרטן השד היא בעצם אבחון מאוחר סרטן השד או אבחון שגוי, וזה מביא לטיפול שאינו מתאים והחמרת המחלה. אבחון מוקדם הוא הדאגה העיקרית בכל סוג של סרטן, אך רשלנות רפואית סרטן השד יכולה להתחרש בכל אחד משלבי

רשלנות רפואית באבחון סרטן ריאות

רשלנות רפואית באבחון סרטן ריאות יכולה להתבטא בצורות שונות. זוהי יכולה להיות רשלנות רפואית בטיפול עצמו, כמו למשל רשלנות רפואית בניתוח, אך בדרך כלל מדובר דווקא במקרה של איחור באבחון סרטן ריאה. כמו כל גידול סרטני אבחון מוקדם הוא קריטי

רשלנות רפואית סרטן

לצערנו הרב לעתים ישנם מקרים של רשלנות רפואית סרטן, דבר הפוגע ביעילות הטיפול וסיכויי ההחלמה. המקרים של הרשלנות הרפואית יכולים להיות שונים מאוד במהותם. למשל יתכנו מקרים של טעות באבחון סרטן, מקרים של איחור באבחון סרטן או כשלים הקשורים להליכים

לייעוץ אישי ודיסקרטי ללא התחייבות חייגו 03-686-8831
או השאירו פנייה:

להרחבה בנושא רשלנות רפואית באבחון סרטן ראה גם

תיקים לדוגמה בנושא icons_article מאמרים ומידע בנושא
פתח
1
שלום וברכה,
איך אוכל לעזור?
Call Now Button
חדשות המשרד
דילוג לתוכן