עורך דין רשלנות רפואית בלידה

נתחיל מזה כי אנו מקווים לא תגיעו למצב בו תצטרכו לפנות אל עורך דין רשלנות רפואית בלידה. רשלנות בלידה עלולה לגרום לנזקים קשים, כמו פגיעות קוגניטיביות לצמיתות, מומים ונכויות ואף מוות. במידה וישנו חשש כי נפגעתם ממקרה של רשלנות רפואית בהריון ולידה או אולי רשלנות רפואית בהריון, יש לפנות למשרד עורכי דין רשלנות רפואית לצורך התייעצות.

ישנם אנשים המחפשים מידע בנושא באינטרנט, כמו למשל חיפוש פורום רשלנות רפואית בלידה, בו ניתן לשאול שאלות ו/או לקרוא מאמרים בנושא. גם אצלנו באתר תוכלו למצוא מבחר מאמרים העוסקים במקרי רשלנות רפואית בלידה / רשלנות בהיריון ועוד מגוון נושאים אחרים של רשלנות רפואית. אך חשוב להדגיש כי מידע באינטרנט לא תמיד מדויק, ולא תמיד רלוונטי למקרה הייחודי שלכם, לכן המעשה הנבון יהיה פנייה אל עורך דין רשלנות רפואית בלידה.

פורום רשלנות רפואית בלידה

רשלנות בלידה

לידה היא הליך שתמיד יש בו סיכון, גם עבור האם היולדת וגם עבור התינוק הנולד. זוהי הסיבה מדוע לידה מתבצעת תחת מעקב רפואי (המתחיל עוד בשלב ההיריון), ורופאים מיילדים המנוסים בהתמודדות עם מצבים בעייתיים ויודעים כיצד לנהוג. ישנם מצבים רבים בהם תגובה מהירה ונכונה של הרופאים בעת הלידה, כמו למשל זיהוי מצוקה של התינוק וביצוע ההליך הרפואי המתאים, עלולים למנוע נזקים חמורים לתינוק. אך לצערנו בכל זאת ישנם מקרים בהם תינוקות נפגעים במהלך הלידה. לא כל מקרה של פגיעה בתינוק הוא תוצאה של רשלנות בלידה, ולכן ישנה חשיבות גדולה לייעוץ אצל עורך דין רשלנות רפואית בלידה.

להלן כמה דוגמאות למקרים שכיחים של רשלנות במהלך הלידה:

לידת פגים – לידת פגים נוגעת יותר למקרים של רשלנות רפואית במהלך ההיריון. מבחינה רפואית תינוק שנולד לפני השבוע ה 37, או שמשקלו בעת הלידה פחות מ 2.5 ק“ג, נחשב לפג; מצב שיש בו סיכונים רבים. על הרופאים לעקוב אחר ההיריון ולזהות את המקרים בהם ישנו חשש ללידה מוקדמת, למשל בעקבות מחלות רקע של האם. באחריות הרופאים להנחות את האם לגבי שמירת הריון ואז אף עלול לכלול טיפולים תרופתיים וסטרואידים. רשלנות רפואית יכולה להיות מקרים שונים הקשורים לטיפול באם במהלך ההיריון, למשל אי מתן טיפול סטרואידי, או טיפולים בפג עצמו לאחר שנולד.

לידת עכוז – לידת עכוז היא פוזיציה לא תקינה של התינוק ברחם לקראת הלידה. במצב זה עכוזו או רגליו של התינוק מופנים כלפי פתח האגן, במקום הראש. ישנן סיבות שונות העלולות לגרום לזה, לעתים הסיבה לא ברורה. כאשר בדיקת האולטראסאונד מראה כי זה המצב, הפתרון הוא בדרך כלל ניתוח קיסרי או היפוך ידני של העובר. אי זיהוי של המצב והתמודדות לא נכונה של הצוות הרפואי עלולים לגרום נזק לאם ולתינוק.

הרדמה אפידורלית – הרדמה אפידורלית ידועה בקרב הציבור בתור זריקת אפידורל. זוהי הזרקה של חומר מאלחש אל החלל האפידורלי בגב. היא נועדה להקל על כאבי הלידה, אך לאפשר לאישה להיות ערה ושותפה לתהליך הלידה. השימוש בזריקה שכיח מאוד, רוב היולדות בישראל נעזרות בזריקה זו. לזריקה זו ישנם גם סיכונים, כמו למשל ירידה בלחץ הדם ואף התקפי לב. אך התממשות הסיבוכים אינה מעידה בהכרח על רשלנות רפואית. מקרים של רשלנות רפואית בהרדמה אפידורלית עלולים להתרחש כאשר הרופאים מתעלמים ממצבי רקע שבהם אסור לעשות שימוש בזריקה, למשל ספירה נמוכה של טסיות דם או שימוש בתרופות מסוימות.

הפרעה בהספקת החמצן (תשניק סב לידתי) – הפרעה בהספקת החמצן היא מצב חירום העלול לגרום לנזקים חמורים כמו אפילפסיה, שיתוק מוחין, פיגור שכלי ועוד. ישנן סיבות שונות היכולות לגרום למצב זה, כמו למשל דימום פנימי ברחם, ירידה חדה בלחץ הדם, סיבוכים הקשורים בחבל הטבור ועוד. הרופאים צריכים לנטר את מצב העובר לכל אורך תהליך הלידה. במידה ומתגלה מצוקה של העובר, יש ליילד אותו באופן מיידי; זה יכול להיעשות באמצעות רשלנות רפואית בניתוח קיסרי או לידה מכשירנית. כשל באבחון תשניק סב לידתי יכול להיות דוגמה למקרה של רשלנות במהלך הלידה.

כמובן שאלו הן רק כמה דוגמאות, יתכנו עוד אינספור סיבוכים רפואיים וכל אחד מהם ישנו פוטנציאל לרשלנות.

רשלנות בלידה

פורום רשלנות רפואית בלידה

ישנם מקרים בהם נגרם נזק לתינוקות או יולדות, ובהם אמהות חוששות כי הייתה זו תוצאה של רשלנות בלידה. התרגלנו לחפש מידע בגוגל, ובאופן טבעי במצבים כאלו אני מחפשים פורום רשלנות רפואית בלידה ומקווים למצוא שם תשובות.

פורום רשלנות רפואית בלידה בהחלט יכול לספק מידע רב, אך יש להיות זהירים לגבי מידע מהאינטרנט. אפשר להשתמש במידע לצורך העשרת הידע; אבל, על מנת להבין האם הרופאים נהגו ברשלנות, יש להתייעץ קודם כל עם עורך דין רשלנות רפואית בלידה. לצורך הגשת התביעה יש גם לפנות אל רופא מומחה לצורך קבלת חוות דעת רפואית, אך בתור התחלה גם לעורך דין, מומחה לרשלנות רפואית, יש יכולת לבצע ניתוח ראשוני של המקרה.

אם תרצו מידע וסרטונים בנושאי רשלנות רפואית, אתם מוזמנים לעקוב אחר ערוץ היוטיוב שלנו.

עורך דין רשלנות רפואית בלידה

עורך דין רשלנות רפואית בלידה

משרד עורכי דין רשלנות רפואית, אסף אודיז, הוא הכתובת שלכם בכל נושא הקשור לתביעות רפואיות. היתרון והייחודיות שלנו הוא הבחירה שעשינו להתמקצע אך ורק בתחום התביעות הרפואיות. יש לנו ניסיון של כ 15 שנה בתביעות פיצויים רשלנות רפואית בהריון ולידה.
עד היום טיפולנו בהצלחה במגוון מקרים של רשלנות בתחומים שונים הכוללים : רשלנות רפואית בטיפול בסרטן, רשלנות רפואית בניתוח קיצור קיבה, רשלנות רפואית התקף לב, רשלנות רפואית בניתוחי עיניים ועוד.

 

עורך דין רשלנות רפואית בלידה
עורך דין רשלנות רפואית אסף אודיז

עו"ד אסף אודיז

מעל 15 שנות ניסיון של ייצוג אישי בתביעות רשלנות רפואית בכל שטחי הרפואה. בוגר "רפואה למשפטנים" באוניברסיטת תל אביב. מקושר למיטב המומחים הרפואיים. אסף מעורב באופן מלא ומוחלט בכל תיק ותיק ולאורך כל הליכיו, החל מייעוץ משפטי ראשוני וכלה בניהול הליכי הוכחות מורכבים, תוך הקפדה על יחס חם מכיל ואנושי.

5/5

מאמרים

יצירת קשר
פתח
1
שלום וברכה,
איך אוכל לעזור?
Call Now Button דילוג לתוכן