רשלנות רפואית אורתופדיה

רשלנות רפואית אורתופדיה היא אחד התחומים הרפואיים בהם עלולים להתרחש מקרים של רשלנות רפואית. רשלנות רפואית תביעה ניתן לעשות במקרה שבו נגרם נזק כתוצאה מהליך רפואי (או אי ביצוע של הליך רפואי נחוץ). רשלנות רפואית בפני עצמה אינה מאפשרת תביעת פיצויים, הפיצויים הם עבור הנזק שנגרם ולכן אם אין נזק אין עילת פיצויים. מלבד הנזק, יש להוכיח כי אכן מדובר כאן במקרה של רשלנות, ויש צורך להוכיח את הקשר הסיבתי עובדתי והסיבתי משפטי בין מקרה הרשלנות לבין הנזק. מאחורי המילים הללו מסתתרים מצבים משפטיים מורכבים מאוד, ולכן חשוב לעשות זאת באמצעות עורך דין רשלנות רפואית. בסוף המאמר נתייחס בכמה מילים להיבט של רשלנות רפואית עו“ד מומלץ.

רשלנות רפואית עוד מומלץ

רשלנות רפואית אורתופדיה

מקרים של רשלנות רפואית אורתופדיה מתייחסים בדרך כלל להליכים כירורגיים אורתופדיים. אלו יכולים להיות מצבים הקשורים לעצמות, שרירים, גידים ורצועות. רשלנות רפואית תביעה עשויה להיות תביעה בעקבות ניתוח עמוד שדרה, ניתוחים בברכיים, טיפולים בשברים, פציעות ספורט ועוד.

כמו בכל תחום רפואי יתכנו מקרים שונים של רשלנות היכולים לבוא לידי ביטוי כרשלנות באבחון, הליך רפואי שאינו מתאים למצב המטופל, היעדר הסכמה מדעת, נזקים שנגרמו בעקבות תרופות, רשלנות רפואית בניתוח ועוד.

במסגרת הטענות של רשלנות רפואית בתחום האורתופדיה, רוב התביעות קשורות להליך הניתוחי; למשל התנהגות רשלנית שגרמה לפגיעה עצבית, או שימוש בתותבות לא מתאימות. ישנם גם מקרים בהם הטענה היא כי לרופא המנתח לא היו את הכישורים הדרושים, או הליך רפואי מיותר שהתבצע בגלל אבחון לקוי.

פגיעות אורתופדיות עלולות לגרום לכאבים כרוניים, מוגבלויות שונות ופגיעה כללית באיכות החיים, התפקוד היומיומי והיכולת להתפרנס. המטופלים מצפים לקבל טיפול רפואי הולם אשר יביא לשיפור מצבם, אך לא תמיד הם משיגים את התוצאות שהם מצפים להן. ישנם מקרים בהם הבעיה לא נפתרת, מקרים בהם הבעיה מחמירה ומקרים בהם נגרמת פגיעה אחרת במהלך ההליך הרפואי. בכל הליך רפואי ישנם סיכונים, ומקרים שכאלו עלולים להתרחש גם כאשר אתם מטופלים על ידי רופאים מיומנים, הנוקטים במשנה זהירות ומבצעים עבודה קפדנית. לא כל מקרה הוא רשלנות רפואית, ואין למהר להסיק מסקנות ולבוא לטענות כלפי הצוותים הרפואיים.

אם ישנו חשש למקרה של רשלנות רפואית, חשוב לפנות אל משרד עורכי דין רשלנות רפואית לצורך ייעוץ מקדים. עורכי הדין יבחנו את הנושא על סמך ניסיונם והידע המשפטי. הם גם יעזרו ברופאים אורתופדיים על מנת לבחון את המקרה. במידה וישנה עילה להגשת תביעה הם יעניקו לכם את הליווי המשפטי לצורך הגשת תביעת פיצויים רשלנות רפואית.

רשלנות רפואית תביעה

רשלנות רפואית תביעה

אחד התנאים להגשת תביעות רשלנות רפואית הוא הצורך בחוות דעת מומחה, כלומר חוות דעת רפואית של רופא בתחום הרלוונטי. במקרה המדובר יש צורך ברופא אורתופד מומחה.

בדיקה שכזו עלולה להיות יקרה. רופא מומחה בוחן את כל התיק הרפואי וההיסטוריה הרפואית על מנת לבחון האם הצוותים הרפואיים פעלו כמתבקש.

חוות דעת רפואית היא דבר חשוב בתביעות מסוג זה, נדירים הם המקרים בהם הרופאים יקבלו החלטה המנוגדת לחוות הדעת הרפואית.

עו“ד רשלנות רפואית יידרש להוכיח בבית המשפט כי אכן הייתה רשלנות רפואית, וישנו קשר סיבתי בין הנזק שנגרם לבין הרשלנות הרפואית. במידה וטענות אלו יתקבלו על ידי בית המשפט, על עורך הדין להילחם למען קבלת הפיצויים הגדולים ביותר.

מיותר לציין כי חייבים עורך דין עבור הליכים אלו, אך לא סתם עורך דין. אתם עומדים להתמודד מול מוסדות רפואיים ונציגיהם המשפטיים, גם חברות ביטוח עשויות להיות צד בעניין. חשוב שיעמוד לרשותכם עורך דין מנוסה.

רשלנות רפואית עו"ד מומלץ

בין אם מדובר במקרה של רשלנות רפואית אורתופדיה, או כל סוג אחר של רשלנות רפואית, רשלנות רפואית תביעה מחייבת עורך דין המנוסה בנישה זו.

עורכי הדין המטפלים במקרים של רשלנות רפואית משלבים יחדיו את הידע המשפט עם הידע הרפואי. ולכן מומלץ לעשות זאת בעזרת עורכי דין המקדישים את כל זמנם בתחום ספציפי זה. הם מביאים ידע רב בנושאי חקיקה, הליכים רפואיים ופסקי דין. עורכי דין מנוסים יכולים להגדיל את סיכויי הזכייה וגם את סכומי הפיצויים.

רשלנות רפואית אורתופדיה

רשלנות רפואית עו“ד מומלץ – אסף אודיז

מקרים של רשלנות רפואית הם לא רק עניין משפטי, מאחוריהם ישנם מטופלים ומשפחות המשלמות את המחיר האישי על הרשלנות. ולצד הכאב הנפשי, יתכן כי בעקבות הרשלנות נפגעה יכולתכם לתפקד ולהתפרנס, אתם עשויים להיות תלויים בטיפולים רפואיים, תרופות, אביזרי עזר רפואיים ועוד. ישנם מקרים קלים וישנם מקרים קשים המשנים את החיים מן הקצה אל הקצה. במקרים רבים מדובר בסיפור אנושי קורע לב. אם נפגעתם כתוצאה מרשלנות רפואית מגיע לכם פיצויים.

משרדינו בחר להתמקצע אך ורק בנושא של תביעות רפואיות, כך רכשנו ניסיון רב והפכנו למומחים בתחום. עד היום הענקנו ייצוג משפטי במבחר מקרים של תביעות רשלנות רפואית. יש לנו ניסיון לא רק בתחום האורתופדיה, אלא גם רשלנות רפואית בהיריון ובלידה, רשלנות רפואית בניתוחים, רשלנות רפואית בטיפולים אונקולוגיים ועוד.

עקבו אחרינו גם ברשתות החברתיות.

רשלנות רפואית אורתופדיה
עורך דין רשלנות רפואית אסף אודיז

עו"ד אסף אודיז

מעל 15 שנות ניסיון של ייצוג אישי בתביעות רשלנות רפואית בכל שטחי הרפואה. בוגר "רפואה למשפטנים" באוניברסיטת תל אביב. מקושר למיטב המומחים הרפואיים. אסף מעורב באופן מלא ומוחלט בכל תיק ותיק ולאורך כל הליכיו, החל מייעוץ משפטי ראשוני וכלה בניהול הליכי הוכחות מורכבים, תוך הקפדה על יחס חם מכיל ואנושי.

5/5

מאמרים

יצירת קשר
פתח
1
שלום וברכה,
איך אוכל לעזור?
Call Now Button דילוג לתוכן