תביעת רשלנות רפואית

בטרם מגישים תביעת רשלנות רפואית יש להתייעץ עם עורך דין מומחה לרשלנות רפואית. מדובר בנושאים משפטיים מורכבים החופפים לנושאים רפואיים, ויש לראות את התמונה המלאה. ישנם מצבים בהם אנו מתוסכלים מתוצאות של הליך רפואי, ואולי יש לנו טענות כלפי התנהלותם של רופאים ומוסדות רפואיים – אך לא בטוח כי ניתן להוכיח כי מדובר במקרה של רשלנות רפואית. מוטב לתת לעיניים מקצועיות לבחון את הנושא ולחוות את דעתם.

פיצוי על רשלנות רפואית יכול להיות פיצוי בסכומים גבוהים. אך לפני שנדבר אתכם על סכומים, חשוב מאוד לנתח את המקרה ולהעריך האם באמת יש כאן משהו הנחשב בעיני החוק לרשלנות, והאם ניתן להוכיח זאת. עו“ד רשלנות רפואית ינתח את המקרה ויעריך מהם הסיכויים להצליח בבית המשפט, זאת על סמך ניסיונו וגם בעזרת התייעצות עם אנשי רפואה מהתחומים הרלוונטיים.

במידה והוחלט להגיש תביעה על רשלנות רפואית תתבצע חקירה עמוקה של התיק הרפואי, על מול הנהלים, הסטנדרטים הרפואיים, הבדיקות, התסמינים והתנהלות הרופאים.

ואם אנחנו מדברים על פיצויים, אתם בוודאי כבר שואלים את עצמכם כמה אחוזים לוקח עורך דין רשלנות רפואית. שאלה חשובה, אך בואו נשאיר אותה לסוף.

פיצוי על רשלנות רפואית

תביעת רשלנות רפואית

אנו נוהגים לייעץ ללקוחותינו שני דברים כאשר מוגשת תביעת רשלנות רפואית: הדבר הראשון הוא לוודא שיש לכם עורך דין רפואי מנוסה. והדבר השני הוא להיות מוכנים עם ים של סבלנות, כי מדובר בהליכים שאינם מסתיימים בזמן קצר. אפילו כאשר הם מסתיימים בפשרה, עדיין זה לוקח יותר זמן מאשר תיקים אחרים.

הערה קטנה לפני שממשיכים, ישנו גם נושא של התיישנות תביעת רשלנות רפואית אותו צריך לבדוק. במרבית המקרים מדובר ב 7 שנים מהיום שנגרם הנזק, אבל גם כאן ישנן סוגיות שכדאי לבחון בעזרת עורכי דין לרשלנות רפואית.

לפני שמוגשת התביעה לבית המשפט יש לארגן את כל התיק הרפואי. יש צורך לאסוף את כל החומר שיש לכם בבית, כמו גם תיעוד רפואי ממוסדות שונים. רק התהליך הזה יכול לקחת כמה שבועות. וכאשר מתחילים לעבור על החומר הרפואי, תמיד מתגלה כי ישנם מסמכים נוספים שצריך לחפש, כמו בדיקה שערכתם… צילום רנטגן ששכחתם ממנו וכו‘.

נושא איסוף החומר הרפואי הוא משמעותי מאוד וקשור אפילו לסוגיות נטל ההוכחה. יתכן כי למוסדות הרפואיים יחסר מידע בשל כשלים בשמירה על רישום מסודר, דבר הפוגע ביכולת של הנפגע להוכיח את טענותיו. במקרים אלו, במידה ומדובר במידע שהוא רלוונטי, נטל ההוכחה יוטל על הנתבע – המוסד הרפואי.

לאחר שנאסף כל החומר הרפואי יש צורך בחוות דעת מומחה לבית המשפט. אלו יכולים להיות רופאים מתחומים שונים, בהתאם לאופי התביעה. למשל אם מדובר בתביעת רשלנות רפואית סרטן, יש צורך בחוות דעת של אונקולוג. אך כמובן שבהתאם לסוג התביעה אלו יכולים להיות גם רופאים מתחומים אחרים, כמו למשל: אורתופדים, רופאי עיניים, גינקולוגים, רופאי שיניים, כירורגים וכו‘.

כתיבת חוות דעת רפואית היא אינה דבר מהיר. יש צורך שמומחה לתחום הרפואי יבדוק את כל פרטי התיק הרפואי בשבע עיניים. במידה וחוות הדעת של המומחה אכן מחזקת את הטענות כי זהו מקרה של רשלנות רפואית, יוגש כתב התביעה לבית המשפט.

בשלב הבא יתנהל המשפט. אנו מניחים שברור לכם שעד שיקבע דיון יכול לעבור זמן רב, והעניינים עשויים להתנהל בעצלתיים. תביעות פיצוי רשלנות רפואית הן תביעות בסכומים גבוהים מאוד. על הפרק גם עומדת היוקרה של מוסדות רפואיים והמוניטין של רופאים; כך שאתם יכולים לצפות שגם הם יביאו אותם עורכי דין מומחים לתביעות רפואיות, והם מצידם ינהלו מלחמה על מנת לשלול את טענותיכם.

כמה אחוזים לוקח עורך דין רשלנות רפואית

פיצוי על רשלנות רפואית

כמו כל דבר בתביעות מסוג זה, גם סוגיית פיצוי על רשלנות רפואית היא סוגיה מורכבת. עורכי דין מנוסים יכול לתת הערכות על סמך פסקי דין מהעבר, במידה וישנם מקרים דומים. אך בסופו של דבר כל מקרה הוא בעל מאפיינים ייחודיים.

פיצוי על רשלנות רפואית נתון לשיקול דעתו של השופט, הפיצוי אינו מוגדר בחוק. השופט ייקח בחשבון גורמים שונים כמו סוג הנכות ואופי המגבלות, גילו של הנפגע וההשפעה של הפגיעה על תוחלת חייו, ההשפעות הכלכליות של הפגיעה כמו פגיעה ביכולת ההשתכרות העתידית ועוד גורמים רבים.
דווקא כאן ישנה חשיבות גדולה לעורך דין אשר ילחם למען הנפגע ויציג לבית המשפט את כל הטיעונים וכל האספקטים של הפגיעה על מנת לזכות בפיצוי מרבי בתביעה.

תביעת רשלנות רפואית

כמה אחוזים לוקח עורך דין רשלנות רפואית

בדרך כלל שכר טרחה של עו“ד רשלנות רפואית מחושב בתור אחוזים מסכום הפיצוי. זהו יתרון מכיוון שכך אתם יכולים להיות בטוחים כי עורכי הדין ילחמו עבור הפיצוי המקסימלי. ככל שהפיצוי שלכם יהיה יותר גבוה, כך גם שכר הטרחה של עורך הדין יהיה גבוה יותר.

כמה אחוזים לוקח עורך דין רשלנות רפואית ? לא קיימת מגבלה בחוק לגבי גובה שכר הטרחה, אך התחרות בשוק היא זו שקובעת. שכר הטרחה המקובל נע בטווח של 20%-30% מהפיצוי שיפסוק בית המשפט. כמובן שעורכי דין ותיקים ומנוסים, בעלי הצלחות רבות בתחום, נוהגים לדרוש שכר טרחה גבוה יותר מאשר המתחילים.

זקוקים לייעוץ משפטי או ייצוג בהגשת תביעת נזיקין רשלנות רפואית? משרד עורכי דין אסף אודיז, מעניק סיוע בכל סוגי התביעות בגין טיפול רפואי לקוי וכשלים באבחון. אצלנו תוכלו לקבל סיוע במגוון תחומים של רשלנות רפואית בניתוחים, אבחון מאוחר סרטן, רשלנות בהיריון ובלידה וכל תחום רפואי אחר בו היה כשל.

 

תביעת רשלנות רפואית
עורך דין רשלנות רפואית אסף אודיז

עו"ד אסף אודיז

מעל 15 שנות ניסיון של ייצוג אישי בתביעות רשלנות רפואית בכל שטחי הרפואה. בוגר "רפואה למשפטנים" באוניברסיטת תל אביב. מקושר למיטב המומחים הרפואיים. אסף מעורב באופן מלא ומוחלט בכל תיק ותיק ולאורך כל הליכיו, החל מייעוץ משפטי ראשוני וכלה בניהול הליכי הוכחות מורכבים, תוך הקפדה על יחס חם מכיל ואנושי.

5/5

מאמרים

יצירת קשר
פתח
1
שלום וברכה,
איך אוכל לעזור?
Call Now Button דילוג לתוכן