עורך דין רפואי

עורך דין רפואי הוא הכינוי שבו אנו משתמשים עבור עורכי דין המתעסקים בתחומים הנוגעים לרפואה ומשפט. לא אחת סוגיות רפואיות נמצאות במרכזם של קונפליקטים משפטיים. הדוגמה הכי טובה לכך היא תביעות רשלנות רפואית, אך לא רק. עורכי דין בתחומים רפואיים עשויים לעסוק גם בנושאים נוספים הקשורים לתביעות נזיקין על נזקי גוף.

רשלנות רפואית עורך דין

רשלנות רפואית עורך דין

עורך דין רפואי נזקק כמובן לידע משפטי בחקיקה הרלוונטית, אך עליו להכיר גם פרוצדורות שונות ונהלים הקשורים למערכת הבריאות ועולם הרפואה. לצורך הדוגמה עליו לדעת נהלים שונים של קופות החולים, תקנות של משרד הבריאות, מושגים בתחום הרפואה, פסקי דין ועוד. הידע בחקיקה, לצד ההכרות עם ההליכים הרפואיים, מאפשר לעורך הדין לבחון האם היו כשלים בהליך מסוים.

לדוגמה, אם מדובר בבעיה של אבחון סרטן באיחור; משרד עורכי דין רשלנות רפואית צריכים לבחון מדוע הסרטן אובחן באיחור, והאם זו תוצאה של רשלנות רפואית. למשל אם בדיקה מסוימת יכלה לזהות את הסרטן, ובהינתן התסמינים התקנות מחייבות את ביצוע אותה הבדיקה; אך למרות זאת היא לא בוצעה – זהו יכול להיות מקרה של רשלנות רפואית. ומנגד, ישנם מקרים בהם האבחון המאוחר הוא תוצאה של חולה שהתעלם מתסמינים ולא פנה לעזרה רפואית. ועל כך לא ניתן להאשים את הרופאים.

דוגמה אחרת יכולה להיות של רשלנות רפואית בלידה. למשל יתכן כי במהלך הלידה העובר סבל ממצוקה הפוגעת בהספקת הדם למוח, ובשל כך נגרום לו נזק לצמיתות. במקרה של מצוקות מסוג זה על הרופאים לבצע מייד ניתוח קיסרי. במקרה שבו נולד תינוק הסובל מפגיעה שכזו, למשל שיתוק מוחין, על עורך הדין לבחון האם הרופאים ביצעו את המצופה מהם, בהתאם לנהלים ושיקול הדעת הרפואי הסביר.

במידה ונראה כי ישנו חשש סביר כי אכן מדובר במקרה של רשלנות רפואית, וניתן להוכיח את הקשר בין מקרה הרשלנות לבין הנזק שנגרם, יתכן כי ישנה עילה להגשת תביעת רשלנות רפואית. אך במקרים רבים הדברים נמצאים על התחום האפור וקשים מאוד להוכחה, וזוהי עוד סיבה מדוע לפנות אל משרד עורכי דין רשלנות רפואית המתמחה בנושא זה.

רשלנות רפואית עורך דין מתעסק במגוון נושאים הקשורים ל:

רשלנות רפואית בהיריון ובלידה – לידה שקטה, הולדה בעוולה, פגיעה באוטונומיה של יולדת, אי אבחון של מומים קשים, אי זיהוי של היריון חוץ רחמי, בחירה בשיטת לידה שגויה, אי נוכחות של רופא בחדר הלידה וכו‘.

רשלנות רפואית באבחון – אבחון מאוחר של מחלות, אי ביצוע בדיקות והתעלמות מסימפטומים, טעות באבחון, רשלנות רפואית באבחון סרטן, רשלנות רפואית באבחון אירוע מוחי.

רשלנות רפואית בניתוח – אי נוכחות של רופא מרדים בחדר הניתוח, התעלמות ממחלות רקע, אי הסכמה מדעת, השארת ציוד רפואי בתוף גופו של המנותח, ביצוע רשלני של בדיקות הנדרשות לאחר הניתוח.

משרד עורכי דין רשלנות רפואית

משרד עורכי דין רשלנות רפואית

כאשר ישנו חשש לרשלנות רפואית, אין למהר ולהסיק מסקנות כנגד הצוות הרפואי. לעתים אנו עשויים להיות מאוכזבים מתוצאותיו של הליך רפואי. והמילה מאוכזבים היא מילה עדינה כאשר מדובר בתוצאות טרגיות – הליכים רפואיים עלולים להסתיים בנזקים קשים הכוללים נכויות ואף מוות. כאשר אדם נכנס להליך רפואי, למשל ניתוח להסרת גידול בראש, כמובן שהוא מצפה שהניתוח יעבור בשלום. אך בפועל הרפואה אינה מסוגלת להבטיח זאת. אי הצלחת ההליך הרפואי ואי השגת התוצאות המצופות, אין משמעותה כי הייתה זו רשלנות רפואית.

הצעד הנכון יהיה לפנות אל עורך דין רפואי על מנת לבחון את נסיבות המקרה. עורכי הדין יבקשו את כל התיק הרפואי ויבחנו את הנושא בעזרתם של רופאים מומחים. במידה והמקרה אכן מעלה חשש סביר לרשלנות רפואית אותה ניתן להוכיח, עורכי הדין יעניקו לכם סיוע בהגשת התביעה.

החוק הישראלי אינו מגדיר מהי רשלנות רפואית, ההגדרה נגזרת מתוך הגדרת הרשלנות בחוק הנזיקין (סעיף 35) : ”עשה אדם מעשה שאדם סביר ונבון לא היה עושה באותן נסיבות, או לא עשה מעשה שאדם סביר ונבון היה עושה באותן נסיבות, או שבמשלח יד פלוני לא השתמש במיומנות, או לא נקט מידת זהירות, שאדם סביר ונבון וכשיר לפעול באותו משלח יד היה משתמש או נוקט באותן נסיבות – הרי זו התרשלות; ואם התרשל כאמור ביחס לאדם אחר, שלגביו יש לו באותן נסיבות חובה שלא לנהוג כפי שנהג, הרי זו רשלנות, והגורם ברשלנותו נזק לזולתו עושה עוולה.“

לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית יש להוכיח גם את הנזק שנגרם, ואת הקשר הסיבתי בין הנזק לבין הרשלנות.

עורך דין רפואי

עורך דין רפואי

החיבור בין עולם הרפואה לבין עולם המשפט מביא איתו אתגרים שונים וייחודיים הנבדלים מתחומים משפטיים אחרים. כאשר מחפשים משרד עורכי דין רשלנות רפואית, ישנו יתרון גדול למשרד עורכי הדין של עו“ד אסף אודיז.

משרדינו בחר להתמקצע בתיקי הרשלנות הרפואית, ובהתאם לכך רכש ניסיון נרחב בתחום. אנו מביאים איתנו כ 15 שנות ניסיון במקרי רשלנות רפואית במגוון תחומים רפואיים הכוללים רשלנות רפואית ברפואה אונקולוגית, רפואה אורולוגית, רפואה קרדיולוגית ועוד תחומים נוספים. יש לנו הישגים רבים בתחום ואנו מקפידים לעבוד עם צוות מומחים רפואי.

למידע נוסף אתם מוזמנים לעקוב אחר ערוץ היוטיוב של עורך דין רשלנות רפואית אסף אודיז.

עורך דין רפואי | רשלנות רפואית עורך דין | משרד עורכי דין רשלנות רפואי

עורך דין רפואי
עורך דין רשלנות רפואית אסף אודיז

עו"ד אסף אודיז

מעל 15 שנות ניסיון של ייצוג אישי בתביעות רשלנות רפואית בכל שטחי הרפואה. בוגר "רפואה למשפטנים" באוניברסיטת תל אביב. מקושר למיטב המומחים הרפואיים. אסף מעורב באופן מלא ומוחלט בכל תיק ותיק ולאורך כל הליכיו, החל מייעוץ משפטי ראשוני וכלה בניהול הליכי הוכחות מורכבים, תוך הקפדה על יחס חם מכיל ואנושי.

5/5

מאמרים

יצירת קשר
פתח
1
שלום וברכה,
איך אוכל לעזור?
Call Now Button דילוג לתוכן