רשלנות רפואית בניתוחים

אנו בעלי ניסיון מוכח ואיכותי בניהול
תיקי רשלנות רפואית רבים בניתוחים.

הצלחתו של ניתוח באשר הוא תלויה במכלול של גורמים: החל ממיומנותו ומניסיונו של המנתח, עובר להיכרותו עם מצבו הרפואי של המטופל הספציפי וכלה באמצעים, בטכנולוגיות ובכוח האדם העומדים לרשותו של המנתח בחדר הניתוח.
הניתוח למעשה מתחיל כבר בשלב אבחון המחלה, שלב בחינת האלטרנטיביות הטיפוליות העומדות לפני המטופל. לאחר מכן מגיע השלב בו מכינים את המטופל לניתוח, (שלב בו המטופל גם צריך לתת את הסכמתו מדעת לעצם הניתוח) ולאחריו מבצעים במטופל את הניתוח, אך גם בכך לא הסתיים הדבר וצריך לעקוב אחר המטופל בעודו מתאושש מן הניתוח. לעתים ישנם סיבוכים שנוצרים לאחר הניתוח כתוצאה מזיהום שמתפתח וכיוצ"ב סיבוכים והדבר מצריך לעתים ניתוחים חוזרים או נוספים. לעתים בסיומו של ניתוח, גם ללא סיבוכים, עומדת בפני המטופל דרך ארוכה של שיקום והחלמה. גם בתקופה זו על הרופא המטפל להמשיך וללוותו, לערוך לו ביקורות עתיות לפי הצורך ולראות האם התוצאות של הניתוח אכן השיגו את המטרה.
כל ניתוח המתקיים בישראל, מחייב את הסכמתו המלאה (בכתב) של המועמד לניתוח באמצעות טופס הסכמה מדעת. חתימתו של המועמד לניתוח על גבי טופס זה חייבת להתקיים לאחר שמהמועמד לניתוח קיבל את מלוא האינפורמציה הנדרשת בנוגע להליך הניתוחי, לרבות, הסיכונים הנלווים להליך, סיכויי ההחלמה, תהליך ההחלמה וכדומה. רשלנות רפואית בניתוח מתרחשת בין היתר במקרים בהם ההליך הניתוחי התבצע ללא הסכמתו המפורשת של המועמד לניתוח, או לחילופין, במקרים בהם המידע אשר נמסר למועמד לניתוח על ידי הצוות המטפל היה שגוי, חסר או מוטעה. בשורות הבאות תוכלו למצוא מידע כללי אודות עילות נוספת להגשת תביעות רשלנות בסוגים שונים של ניתוחים.
לייעוץ אישי ודיסקרטי ללא התחייבות חייגו 03-686-8831
או השאירו פנייה:

להרחבה בנושא רשלנות רפואית בניתוחים ראה גם

תיקים לדוגמה בנושא icons_article מאמרים ומידע בנושא